Sorun Yaratanlar Sorun ÇÖZEMEZ!


Ülkenin en güçlü üç partisinden (AKP-CHP-MHP) ayrılanlar neden yeni partiler kurdular? Garip olan şu; devasa güce sahip İktidar-Ana muhalefet partileri, yan yana gelemeyecek gibi görünen partiler ile neden ittifak kurdular ?

Kendimce bir mini anket yaptım. Her beş kişiden biri güç kaybettikleri için dedi.

Diyelim ki iktidar partileri 20 yıllık bir süreçte halkın talebini karşılayamadı güç kaybetti. Kaybedilen güç ana muhalefeti büyütmez mi ? Ana muhalefet büyümediyse o da alternatif bir ittifak kuruyorsa, ittifak oyunları içinde vahim bir şey var demektir.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri, ne bir partinin ne de bir ittifakın Türkiye’nin sorunlarını çözemeyeceğini ve ülkeyi daha kötü bir yere götüreceğini göstermektedir.

Ne yazık ki, Dünyadaki gelişmeleri halkından gizleyen tek ülkenin iktidar ve muhalefetine sahibiz.

Dünya ve Türkiye aynı nefesi alıyor. Dünyanın içinde bulunduğu durumu, bu durumun ülkeye nasıl yansıyacağını bilmeden sorun çözülmez. Hatta, sorun yaratanlar sorun çözemez.

2023 yılı, 21. yy da ''Yeni Bir Çağ'' açmıştır.

Yeni çağın başlaması; küçük küçük araç ve icatların bilimsel olarak gelişmelerin bir araya toparlanarak sıkışması ve sıkışma sonucu yüksek bir basınçla bir önceki üretim araçlarını, üretim tarzını ve insanın yaşam tarzın değiştiren olgudur. Bilimsel olarak bu olguya “Değişim ve Dönüşüm” (DEVRİM) denilmektedir.

Yeni üretim araçlarını hızla ele geçiren medeniyetler; Yeni üretim tarzını (Ekonomi) ve Yeni insan yaşam tarzını (Demokrası-Hukuk) oluşturacaktır.

An itibarı ile Dünyada gördüğümüz GIDA, yerel ve bölgesel savaşlar ve küresel hastalıklar, askeri gücün uluslararası hukuka aykırı olarak kullanılması, Uzay ve enformasyon alanlarının askeri faaliyet alanlarına dönüştürülmesine, devletler arası çatışmanın askeri olmayan çizginin bulanıklaşmasına, bazı bölgelerde uzun süredir devam eden bölgesel savaşların şiddetlenmesine, küresel güvenliğin tehdit altına alınmasına yol açmıştır.

Dünya`daki bu gelişmeler, Nükleer güçlerin de dahi olduğu büyük devletler arasında ki çatışma riskini her geçen gün yükselterek
küresel dünya savaşına götürmektedir.

Batı medeniyeti temsilcisi, diğer medeniyetlerin yok edilmesi için bakınız ne diyor:

BİDEN’in Polonya açıklaması
” 3, dünya savaşı için tam tam davulları çalınıyor. NATO üyesi olan tüm ülkelerin toprağını cm’ine kadar savunacaktır. Sizler (Polonya halkı) kollektif savunmanın ön saflarındasınız. Bu çatışma sadece Ukrayna için değil, Avrupa ve tüm dünyada ki demokrasının özgürlüğü için yapılacaktır.”

Görüldüğü gibi batı medeniyeti, Doğu-Batı savaşı ile diğer medeniyetlerin özgürlüğünü hiçe sayarak NATO aracı ile kendi medeniyetini tüm dünyaya giydirmek istemektedir.

Türkiye’de ki sözde ittifaklar bu konuda tek kelime bile etmezler, NEDEN? Bunların hangi cephede olacağı ise tam bir muamma.

Bağımsız Cumhuriyet Partisi;
 
ATATÜRK,20.yy da ki gelişmeleri nasıl gördüyse dünyaya nasıl cephe alıp ülkeyi kurtardıysa, partimiz de 21.yy da aynı süreci yeniden halkımıza yaşatacaktır.

Saygılarınızla

Bağımsız Cumhuriyet Partisi
         Parti Meclisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir