Şimdi değilse,ne zaman?

Yazdır
Kâmuran KÜLÜNKOĞLU  -  
 
Aşağıdaki soruların içinde barındırdıkları yanıtları, en kısa zamanda yaşama geçirme dileğiyle.
 
Ne zaman, toplum olarak, üç maymunu oynamaktan vazgeçip,tepkilerimizi en açık ve kararlı şekilde göstereceğiz?
 
Ne zaman, küçük çıkarlarımızı, gelecekteki büyük çıkarlarımız olan; gelecek kuşaklar için aydınlık ve çağdaş bir Türkiye hedefini gerçekleştirme yolunda geriye iteceğiz?
 
Ne zaman, öte dünya masallarına inanmaktan vazgeçip, yaşamakta olduğumuz dünya için çalışmayı kendimize ilke edineceğiz?
 
Ne zaman, yalnızca geçmişimizle övünmekten vazgeçip, bugün yaptıklarımızla örnek olmaya başlayacağız?
 
Ne zaman, emeğimize, büyük özverilerle kurmuş olduğumuz ekonomik değerlerimize, topraklarımıza ve üzerinde yetişmiş olan insanlarımıza,sahip çıkacağız?
 
Ne zaman, bizleri birbirimize düşürmek için kurgulanmış senaryolara alet olmadan, birlik ve bütünlüğümüzü-hangi kökenden olursak olalım-korumak için birleşeceğiz?
 
Ne zaman, şeyhlerin, dervişlerin, din tacirlerinin peşinden gitmeyi, tarikatların, kapıkulu olmayı bırakıp, aklı ve bilimi kendimize rehber edinerek çağdaş dünyanın çağdaş bir ülkesi olacağız?
 
Ne zaman hukukun gücüne inanacağız?
 
Ne zaman, yüce önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK' ün ve onun kahraman askerlerinin bize bıraktığı; “TAM BAĞIMSIZ, LAİK, DEMOKRATİK VE SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİ“ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ 'ni koruyacağız ve yaşatacağız?
 
Ve; ne zaman kendi kendimizin efendisi olup,bizleri dışarıdan,verdikleri buyruk gibi beyanatlarla yönetmeye kalkan emperyalist batıya rağmen, TÜRKİYE'Yİ TÜRKİYE'DEN YÖNETMEYE BAŞLAYACAĞIZ?
 
Kâmuran KÜLÜNKOĞLU
 
www.odaknoktam.org
 

D U Y U R U L A R

BASIN AÇIKLAMALARI

 

E T K İ N L İ K L E R

B A S I N D A   B C P

 
Copyright © 2012 Bağımsız Cumhuriyet Partisi ---- Şimdi değilse,ne zaman?. Site Tasarımı : Bilgivesevgi Web Tasarım Hizmetleri
Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free