LOZAN TÜRKİYE' NİN TAPUSUDUR

Yazdır
24 Temmuz 2014 Lozan'ın 91.yılı ve BCP’nin 12. yılı kutlu olsun.
 
Lozan Antlaşması; "Ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün oluşturan Türkiye' de yaşayan ve Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes eşit ve aynı haklara sahip Türk ulusunu oluşturmaktadır." der.

Dünya emperyal cephesi bu maddenin ortadan kaldırabilmesi için her yönden saldırmaktadır.

Önümüzdeki  Cumhurbaşkanlığı seçiminde bize dayatılan adaylara baktığımızda da bunu görebiliyoruz.

Seçilecek başkan cumhurun başı olamayacaktır.

T.C.’nin temel felsefesine inanç ve düşünce bütünlüğünde sahip çıktıklarını söyleyenler, savunma tutumu içinde kendi C.B. adayını  haklı çıkarma çabası yerine

 
 rasyonel düşünce ve tutumları hedefleyen dayanışmacı siyasi çalışmalar içinde M. Kemal Atatürk'ün "doğru, faydalı, gerçek" üçlemesinin bütüncül düşünme metodolojisi içinde çalışmayı hedefleyerek hareket etmelidirler.

Bağımsız Cumhuriyet Partisi kurulduğu 2002 den bu yana gelişmemiş toplumlara çok uzak olan rasyonel düşünme pratiğini siyaset alanına kazandırarak tüm toplum için gerçekler üzerinden  sorunlarımıza çözüm arama alışkanlığını  tam bağımsız - toplumsal eşitlik düzleminde  gerçekleştirebilmeyi amaçlamaktadır.

Gelişmemiş toplumun gelişmiş üyeleri olma çabası içinde algı - düşünce ve tutumlarımızı gözden geçirmeli ve önce her birimiz kendi zihinlerimizi özgür ve bağımsız kılmalıyız.

Türk milleti kendine güvenmeli, milli  gücü bilim rehberliğinde, birbirini önemseyerek bilinç ortaklaşması ile oluşturabileceğini  fark etmeli ve bu doğrultuda dayanışma içinde siyasi çalışmalar yapmalıdır.
 
"NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE"
 
Müge GÜLSES
BCP Genel Başkanı

 
 

D U Y U R U L A R

BASIN AÇIKLAMALARI

 

E T K İ N L İ K L E R

B A S I N D A   B C P

 
Copyright © 2012 Bağımsız Cumhuriyet Partisi ---- LOZAN TÜRKİYE' NİN TAPUSUDUR. Site Tasarımı : Bilgivesevgi Web Tasarım Hizmetleri
Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free