BASIN AÇIKLAMASI

Yazdır

KINIYORUZ!..

Şanlı Urfa’nın Suruç İlçesinde bugün saat 11.45 dolaylarında meydana gelen patlamada ilk anda yirmi beş vatandaşımız yaşamını kaybetmiş, gün içinde hayatını kaybedenlerin sayısı otuz bir’e yükselmiştir. Onlarca yaralı Urfa Devlet Hastanesine kaldırılmış ve tedavi süreçleri devam etmektedir.

Olay ister katliam, ister kitleler üzerinde yıkıcı özeliği olan bir eylem ve bütün bunlara mukabil nasıl değerlendirilirse değerlendirilsin Türkiye gibi kurucu özelliğinde ‘’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’’ şiarını benimsemiş bir ülkenin böylesi bir terör saldırısına muhatap olması kabul edilemez düzeydedir.

AYRICA;

Durumu değerlendirirken geçmişte Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Eş Başkalığına soyunan Suriye dahil bir çok orta doğu Ülkesinde taşeron kullanmayı marifet sayan bir siyasi otoritenin gelinen noktada kendinin taşeron haline dönüştüğü bir gerçeklikle karşı karşıyayız.

Acaba umut, özgürlük ve demokrasi söylevleri ülkemiz insanlarının yüzünü, huzurla yaşayacağı bir geleceğe mi döndürüyor?

Yoksa bu sunum karanlık düşüncelerle örülü bir yüzün maskesi mi?

Bir yanda sınırlarımızda yaşanan gelişmeler bütün olarak değerlendirildiğinde ülkemizin iç ve dış siyasetinde ilişkileri somut, kararlı, kesin ve keskin bir devlet yönetimi eksikliği göze çarpmaktayken;

Aynı zamanda bu eksiklik vatan topraklarını tehdit eden boyutlara ulaşacağı gibi, vatan toprakları içinde şuursuz saldırıların gerçekleşmesine de olanak sağlamaktadır. Türkiye ne hikmetse ‘’YENİ TÜRKİYE’’ söylemleri ışığında kimine göre çözüm, kimine göreyse çözümsüzlük ihtiva eden bir siyasi, toplumsal süreçten geçerken, öte yandan hiçbir yapı ve siyasi görüşte bütüncül ve toplumun her kesimini içine katan güçlü bir ülke söylemi dile getirilmemektedir.

Kurucu ilkelerinden uzaklaşmış, kurucusunun ‘’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’’ şiarından vazgeçmiş ve ‘’sıfır sorun’’ politikalarıyla sınır komşuları nezdinde ‘’sınırsız sorun şiarına evirilmiş’’ bir yönetim anlayışının sonucu işte bu günkü bombalı elim saldırıdır!

Bu saldırıyı gerçekleştirenleri olduğu kadar bu saldırıya yol açan politikaların mümessili olanları ve vatandaşını koruyamayacak kadar acze düşen devlet yönetimini de kınıyoruz!..

Bu elim saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan Rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı temenni ediyor, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.BAĞIMSIZ CUMHURİYET PARTİSİ

==============================

D U Y U R U L A R

BASIN AÇIKLAMALARI

 

E T K İ N L İ K L E R

B A S I N D A   B C P

 
Copyright © 2012 Bağımsız Cumhuriyet Partisi ---- BASIN AÇIKLAMASI. Site Tasarımı : Bilgivesevgi Web Tasarım Hizmetleri
Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free