DUYURU

Yazdır
Bağımsız Cumhuriyet Partisi, Kemalist  yapıda antiemperyalist mücadele veren, Atatürk ilke ve devrimlerini kendisine rehber edinmiş, aydınlanmacı ‘’ Türkiye Türkiye'den Yönetilir’’ şiarıyla yola çıkan bir partidir.
 
01 Kasım 2014 günü Ulusal Kanal adlı televizyon kanalında Sayın Hulki Cevizoğlu tarafından hazırlanıp sunulan Ceviz Kabuğu adlı programda, Cumhuriyet Halk Partisinden den istifa eden Sayın Emine Ülker Tarhan’ın partimizin başına genel başkan olarak geleceğine ilişkin asılsız beyanlarda bulunulmuştur.  Sayın Cevizoğlu'nun asılsız beyanlarına karşı 02 Kasım 2014  Pazar günü parti meclisimiz toplanmış ve bu türden dayatmaları kabul edemeyeceğimizi, antiemperyalist olan ve Kemalist çizgide mücadele vermek isteyen her Türkiye Cumhuriyeti yurttaşının partimize üye olabileceğini basına ve kamuoyuna deklare etmiştik.
 
Ancak; 15 Kasım 2014 günü yine Sayın Hulki Cevizoğlu tarafından yapımı ve yönetimi gerçekleşen,Ceviz Kabuğu isimli programda, partimizin kurumsal kimliğini zedeleyecek ve  partimizin karar organlarını yok sayacak bir açıklama yapılmıştır. Söz konusu açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile partimizin eski Genel Başkanı Sayın Mümtaz Soysal’ın İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde gizlice görüştüğü ve bu görüşme  neticesinde Sayın Emine Ülker Tarhan’ın partimize Genel Başkan olmasının engellendiği ifade edilmiştir.
 
Sayın Mümtaz Soysal partimizin eski Genel Başkanıdır. Gerek partimize ve gerekse de ülkemize  hatırı sayılır hizmetleri olmuştur. Ancak, Sayın Soysal kendi tercihiyle, partimizden ayrılmıştır. Şu anda Bağımsız Cumhuriyet Partisi'nin kurumsal kimliği ile organik bir bağı bulunmamaktadır. Bu sebeple Sayın Soysal’ın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ile yaptığı iddia edilen görüşme partimizi bağlamamaktadır. Kaldı ki kendisinin  parti karar organlarından bu yönde bir talebi de olmamıştır.
 
Sayın Cevizoğlu’nun sözcülüğünü üstlendiği ve partimizi zan altında bırakan aslı astarı olmayan iddiaların kamuoyunu yönlendirme gayretleri olduğunu düşünüyoruz. Sayın Cevizoğlu elbette dilediği siyasi yapının değirmenine su taşıyabilir, ancak bunu yaparken partimizi asılsız suçlamalarla zan altında bırakması kabul edilemezdir. Bağımsız Cumhuriyet Partisi parti yönetimi olarak kendisini bu nedenle kınıyoruz.  

Basına ve Kamuoyuna önemle duyurulur.
 
Genel Merkez Yönetim Kurulu

 

D U Y U R U L A R

BASIN AÇIKLAMALARI

 

E T K İ N L İ K L E R

B A S I N D A   B C P

 
Copyright © 2012 Bağımsız Cumhuriyet Partisi ---- DUYURU. Site Tasarımı : Bilgivesevgi Web Tasarım Hizmetleri
Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free